BASF Poľnohospodárske riešenia

Vitajte vo svete AgCelenceČakajte viac...
AgCelence ™ je názov projektu, ktorý ako dáždnik zastrešuje rôzne produkty BASF. Slovo "AgCelence ™" vzniklo spojením slov "Agriculture" a "Excellence" a vyjadruje snahy nachádzať iba mimoriadne a dlhodobo fungujúce riešenie pre poľnohospodársky trh.

AgCelence ™ je koncept BASF, ktorý si získal celosvetové uznanie a bol už úspešne zavedený napríklad v Amerike, Rumunsku a Taliansku. V súčasnosti sa začína realizovať v rôznych iných krajinách sveta, vrátane Afriky. Mnohoročné skúsenosti z poľných pokusov - zakladaných na troch kontinentoch v rôznych plodinách, v spolupráci s laboratóriami a univerzitami - priniesli zistenie, že niektoré účinné látky majú pozitívny vplyv na rastliny aj pri absencii chorôb. Výsledky potom boli potvrdené samotnými farmári pri použití produktov AgCelence ™ v praxi.


Benefity

AgCelence ™ ponúka rôzne benefity nad rámec bežnej ochrany rastlín, a to u celého spektra plodín. Účinok AgCelence ™ sa prejaví vo vyšších výnosoch, zlepšení kvality, vyššej produkčnej výkonnosti a lepšej toleranciu ku stresovým podmienkam. Vo svete plnom neistôt tak dáva AgCelence ™ poľnohospodárom možnosť získať maximum zo svojich investícií do výroby. Priekopnícke riešenie AgCelence ™ pomáha poľnohospodárskym subjektom v ich podnikateľskom raste.

Zistilo sa, že vedľa fungicídneho účinku sú u prípravkov pozorované ďalšie efekty, ako je napríklad zvyšovanie objemu fotosyntézy v rastline, znižovanie produkcie etylénu, zlepšenie príjmu dusíka, vznik indukovanej rezistencie k baktériám a vírusom (systemic Acquired Resistance, SAR).

Príkladom pre AgCelence ™ je fungicíd s názvom Pictor, obsahujúci účinnú látku boskalid. Ten okrem svojej vynikajúcej účinnosti na rad hubových chorôb vykazuje pozitívny fyziologický efekt. Ten sa prejavuje väčšou vitalitou rastlín, zvýšením výnosu a lepšou kvalitou zbieranej produkcie - nehovoriac o zvýšení profitability pestovateľov repky a slnečnice.V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Používajte prípravky na ochranu rastlín bezpečne a zodpovedne. Pred použitím si pozorne prečítajte etiketu a informácie o produkte.