Poľnohospodárske riešenia
Poľnohospodárstvo

Kontakt

HiStick®

inokulant

HiStick® je očkovacia látka hľúzkovitých baktérií Bradyrhizobium na báze rašeliny. Zvyšuje výnosy plodiny a obsah bielkovín, oleje a ďalších nutričných látok a znižuje obsah antinutričných látok. Jeho použitie obmedzuje dávky dusíkatých hnojív, zvyšuje vyrovnanosť porastov a znižuje konkurenčný tlak burín.

Základné informácie

Názov HiStick®
Formulácia
Zloženie Mikroorganizmus: Bradyrhizobium japonicum
Etiketa placeholder_file
Karta bezpečnostných údajov placeholder_file

HiStick® je určený na inokuláciu sóje a ďalších bôbovitých rastlín. Po otvorení balenia jemne stlačte a vyprázdnite obsah pre jednu z nasledujúcich zvolených metód inokulácie.

Kalová inokulácia (pre akýkoľvek typ strukovín). Obsah pridajte do 800 ml vody a dobre premiešajte v čistej nádobe. Zmes inokulantu vylejte na osivo a poriadne zamiešajte tak, aby osivo bolo s istotou obalené rovnomerne. Pred umiestnením do násypky sejačky nechajte osivo osušiť.

Vlhká inokulácia (pre semená stredné až veľké: šošovica). Pridajte dosť vody, aby osivo bolo trochu navlhčené (2 ml na kg osiva). Premiešajte vlhké osivo s inokulantom tak, aby bolo rovnomerne obalené.

Suchá inokulácie (iba pre veľké semená: hrach, fazuľa, sója, bôb). Potrebnú časť prípravku sypte na tenké vrstvy osiva do násypky sejačky a premiešajte rukou.

Inokulant HiStick® je kompatibilný so suchými prípravkami na báze carbathiinu, metalaxylu, captanu, thiramu, thiabendazolu, streptomycinu a Vitavaxu* M .

Hore