REVYSOL® znamená REVYLÚCIU v ochrane rastlín

S rastúcim tlakom legislatívnych obmedzení ubúdajú účinné látky použiteľné pre chemickú ochranu rastlín. Odhadujeme, že po r. 2022 zostane na slovenskom trhu k dispozícii len 13% aktuálne registrovaných a komerčne používaných účinných látok. Práve v tejto dobe prichádzame s novou účinnou látkou, ktorá spĺňa najprísnejšie legislatívne nároky a kritériá. Revysol® je inovatívna fungicídna účinná látka na ochranu rastlín. Bola objavená a vyvinutá tak, aby vďaka svojim jedinečným vlastnostiam zabezpečila maximálne účinnú a dlhodobú ochranu proti širokému spektru kľúčových chorôb mnohých plodín, ako sú napr. obilniny, kukurica, repka, sója, ovocie alebo zelenina.

Revysol® - azol novej generácie

Azol novej generácie

Pre ochranu plodín pred hlavnými hubovými chorobami, ktorá zaistí súčasne vysokú úrodu aj kvalitu, vyžadujú poľnohospodári z celého sveta nové fungicídne prípravky. Pre nich všetkých vyvinuli naši vedci a experti v BASF – Revysol® azol s unikátnou štruktúrou pre maximálnu účinnosť.

Revysol® - nájdete pod chemickým názvom MEFENTRIFLUCONAZOLE

Molekulárne zloženie

schéma

Molekulové vlastnosti

Obchodný názovRevysol®
Chemický názovMefentrifluconazole
Melokekulárna hmotnosť397.78 g/mol
VzorecC18H15CIF3N3O2
Rozpustnosť vo vode0.81 mg/l (20 °C)
Log Pow3.4
VôňaBez zápachu
Bod topenia126 °C
Hustota1.468 g/cm3
Tlak vodnej pary3.2 x 10-3 mPa (20 °C)

Hlavné výhody

  • Minimalizácia rizika extrémov počasia
  • Unikátne spojenie rýchlej a dlhodobej ochrany
  • Najlepšia kontrola septórie i ďalších zásadných chorôb obilnín
  • Zaistenie výšky a kvality úrody

Čím je REVYSOL® tak jedinečný?

Flexibilita

Revysol® je unikátny azol zo skupiny triazolov, chemický názov Mefentrifluconazole. Je to prvý azol, ktorý obsahuje tzv. isopropanol, ktorý mu prepožičiava výnimočné chemické vlastnosti. Jeho jedinečná chemická konštelácia umožňuje zmenu tvaru molekuly tak, že vyzerá ako "háčik". Vďaka tejto zmene sa Revysol® viaže na cieľový enzým v priemere 100 × silnejšie ako ostatné konvenčné triazoly, a to aj tam, kde sa vyvinuli mutácie cieľového miesta.

Okamžite po aplikácii je Revysol® listami rýchlo absorbovaný. To vysvetľuje základ silného a okamžitého kuratívneho účinku proti mnohým ekonomicky významným chorobám. Rýchly prienik účinnej látky do rastliny zaisťuje zároveň vynikajúcu odolnosť proti prípadnému dažďu krátko po aplikácii, čo vedie k vyššiemu výkonu a silnému kuratívnemu účinku.

Revysol® predstavuje nový štandard v účinnosti proti septoriózam a ostatným kľúčovým chorobám. To platí aj pre ramuláriovú škvrnitosť v jačmeni, kde účinnosť prípravkov v posledných rokoch výrazne klesla.

Revysol® – rezervoáry - zásobníky vo vnútri listu zabezpečujú nepretržité uvoľňovanie účinnej látky.

Revysol® sa veľmi efektívne pohybuje aj vo vnútri samotného listu. Akonáhle je listom absorbovaný, vytvára vo vnútri pevné väzby, tzv. rezervoáre, z ktorých následne dochádza k jeho stabilnému a postupnému uvoľňovaniu rastlinou v čase. Vďaka tejto vlastnosti zabezpečuje dlhodobú účinnosť a preventívnu ochranu, ktorá je slabinou azolov predchádzajúcej generácie.

Dáta výsledkov nezávislých inštitútov potvrdzujú, že Revysol® zabezpečujev porovnaní s konvenčnými azolmi najvyšší prírastok úrody.

Minimalizácia rizika extrémov počasia

Revysol® zostáva vysoko účinný nezávisle od teploty alebo počasia bezprostredne po aplikácii. V porovnaní s konvenčnými azolmi vykazuje Revysol® výrazne vyššiu účinnosť ako za daždivých podmienok, tak pri dlhodobom pôsobení UV žiarenia. Jeho jedinečné vlastnosti chránia účinnú látku pred všetkými vonkajšími faktormi, ako sú dážď a slnko.

Zaistenie výšky a kvality úrody

Úroda závisí od vplyvu chorôb na vývoj rastlín a následnom uložení maxima energie do zrna. Revysol® ponúka tú najlepšiu kontrolu ako proti septórii, tak aj ďalšiemu spektru významných chorôb, a to vďaka výnimočnej väzobnej sile, ktorá vyniká nad konvenčnými azolmi. Jeho silná účinnosť tak garantuje zdravšie rastliny, konzistentnejšie úrody a vyšší finálny príjem.

REVYlučná hra

Okrem revylučnej ochrany rastlín Vám prinášame aj REVYlučnú hru.
Okrem revylučnej ochrany rastlín Vám prinášame aj REVYlučnú hru.

Sledujte inzerciu

Skenujte QR kódy

Prezerajte naše stránky

Vyskladajte ukryté posolstvo

Keď posolstvo vyskladáte, máte možnosť vyhrať REVYlučnú cestu do Cernu.

Zostaňte súčasťou REVYLÚCIE!

Súťaž sa už skončila.

Revysol®

Produktový prospekt na stiahnutie

Stiahnuť
Hore